Pohár z Rychnova odvezl Slawomir Machlowski do Klodzka (01.01.2005)

Nesmírně dramatický byl závěr mezinárodního turnaje.

Nesmírně dramatický byl závěr šachového turnaje, který se hrál od 28. do 31. prosince v Rychnově a startovalo v něm 22 hráčů. V pátém kole překvapil trenér kladských šachistů Slawomir Machlowski a porazil Martinu Folkovou - Pallovou a v šestém kole dokonce vyhrál i s extraligovým hráčem Plzně Petrem Folkem. Potom už mu stačila v posledním kole remíza na celkové první pořadí.

atd.

Pohár města Rychnova získalo 6 nejlepších hráčů v kategoriích podle svého ratingu:

2300-2100 Petr Folk Sokol Plzeň
2100-1900 Slawomir Machlowski UKS Sudety Klodzko
1900-1700 Bohumil Kotyza Spartak Rychnov n.K.
1700-1500 Michal Mikolajczyk UKS SUdety Klodzko
1500-1300 Jan Horníček Panda Rychnov n.K.
1300-1100 Ivo Hartman Panda Rychnov n.K.

Nejlepší ženou turnaje byla Martina Folková, nejlepší starší žákyní a dorostenkou Martina Marečková, nejlepším žákem Pavel Horníček. Turnajovou premiéru mezi dospělými měli Tomáš Sršeň a Radek Ševčík, kteří ještě do pololetí navštěvovali rychnovskou MŠ a jsou ve své věkové kategorii největšími talenty. Turnaj řídil Jiří Daniel ve spolupráci s Bohumilem Kotyzou a Janem Horníčkem, záštitu nad turnajem převzal místostarosta Města Rychnova n.K. Miroslav Richter.

Text: Jiří Daniel